Gençlerde Akademik Başarı Danışmanlığı

Tuzla İnci Mercan Psikoloji ve Aile Danışmanlık Merkezi,Gençlerde İletişim Kurma Becerileri,Ergenlikte Kimlik Karmaşası, Sınav Kaygısı, Okul Başarısızlığı, Özgüven Eksikliği Sorunları,Davranış ve Uyum Sorunları, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Genç ve Ergenlerde Psikolojik Yardım, Çocukluk Dönemi, Ergenlik, Yetişkin Dönemi Danışmanlığı

Çocuklar ve ergenler için aldıkları eğitimde başarı göstermeleri genelde aileler için önem arz ediyor.Hem akademik hem de mesleki sınavlarına hazırlanma aşamaları kültürel, sosyal ve çevresel gelişimleri ile ilgili onları doğru yönlendirmek gerekiyor.

Peki Akademik Başarı nedir?
Eğitime entegre ettiğimiz farkındalık, meditasyon gibi unsurlar sayesinde öğrencilerin kendilerindeki potansiyeli keşfetmesini sağlayarak akademik başarıya ulaşmasını sağlıyoruz. Kendilerinin farkına varan çocuklar, artan özgüvenleri sayesinde öğrenme sürecini en verimli şekilde geçirme imkanı buluyor.

Akademik amaçlarına ulaşmak için zorlu bir süreç geçiren çocukları ve gençleri akademik stresle baş başa bırakmadan, duygularını dengelemelerini öğretiyoruz.

Ayrıca Mercan Psikoloji danışmanlık olarak dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu yaşayan çocukların, akademik başarılarında herhangi bir sorunla karşılaşmaması yada karşılaşılan sorunlarla en iyi başa çıkma yöntemleriyle desteği sağlıyoruz.

Öğrenme güçlüğü olan çocukların hangi alanlarda sorun yaşadığını tespit ediyor ve onlar için uygun tedavi programı hazırlıyoruz. Tedavi gören çocuklar, akademik olarak akranları kadar başarılı olma şansı yakalıyor.

Son zamanlarda sıklıkla görülen çocuklarda ve ergenlerde sık sık görülen duygusal ve davranışsal problemler de akademik başarının karşısında büyük engel yaratır.
Özgüveni düşen çocuklar, öğrenme sürecini verimli bir şekilde geçirmekte zorluk çekebilir. Mercan Psikoloji ile kişiye özel eğitim anlayışı, problemlerin kişisel sonuçlarını tespit etme ve kişiye özel eğitim programları hazırlamada ve öğrencilerin akademik başarıya ulaşmasında en iyi desteği vererek bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatmasını sağlıyoruz.

Uyguladığımız testler ve analizler sayesinde çocukların, ergenlerin ve yetişkinlerin bilişsel durumları hakkında detaylı bilgiye erişerek gerekli destekleri sağlıyoruz. Bu testler sayesinde çocuğunuzun okuma, yazma ve matematiksel becerilerine yönelik bilişsel süreci keşfediliyor.
Herhangi bir öğrenme güçlüğü tespit edilmesi durumunda erken yaşta yönlendirilen çocuklar, bu güçlüğü en iyi şekilde atlatma şansı buluyor.