Çocuklarda Beslenme Sorunları

Tuzla İnci Mercan Psikoloji ve Aile Danışmanlık Merkezi,Gençlerde İletişim Kurma Becerileri,Ergenlikte Kimlik Karmaşası, Sınav Kaygısı, Okul Başarısızlığı, Özgüven Eksikliği Sorunları,Davranış ve Uyum Sorunları, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Genç ve Ergenlerde Psikolojik Yardım, Çocukluk Dönemi, Ergenlik, Yetişkin Dönemi Danışmanlığı

Beslenme sorunları çocuklarda iştahsızlık, besini reddetme ya da seçici davranma gibi tepkilerle ortaya çıkar.

Bu sorunlar büyük ölçüde psikolojik nedenlerden kaynaklanır. Beslenme, çocuk ve ailesi arasındaki duygu alışverişini sağlamanın en iyi yoludur.
Çocuk tarafından yiyeceğin reddedilmesi, anne-babaya karşı kullanılan güçlü bir silahtır. Çoğu zaman çocuğun içinde bulunduğu sorun yaratan süreç beslenme temelli sıkıntılar ile dışa vurulur.

Aile ve çocuk arasında yaşanan olumsuz yeme davranışının devam etmesi, davranış sorunları ve duygu durum bozukluğuna kadar varan problemlere neden olur.

Yemek saatlerinde kâbuslar yaşanır, çocuk ve aile deyim yerindeyse savaşır.

Yeme sorunu ilerleyip alışkanlık halini almadan önlenmelidir. Tuzla İnci Mercan Psikoloji ve Danışmanlık Merkezi bünyesinde yer alan uzmanlardan yemek yeme ve beslenme sorunları ile ilgili gerekli desteği almak için iletişime geçiniz.